Nowości  Rosja  Noclegi    
 


FederacjaRosyjska.pl > Yandex uruchamia wirtualne dyski

2012-04-05 Yandex uruchamia wirtualne dyski

Największa rosyjska wyszukiwarka internetowa Yandex uruchomiła usługę wirtualnego, internetowego dysku.

Usługa nazywa się Yandex.Disk. W jej ramach Yandex daje Internautom do 10 GB powierzchni dyskowej serwera do przechowywania własnych plików. Dostęp do plików jest możliwy przez Internet przy wykorzystaniu podłączonego do sieci komputera (przez przeglądarkę internetową lub dedykowanego klienta Windows lub Mac) lub poprzez telefon komórkowy z dostępem do Internu plus mobilną aplikację na systemy Android i iOS.

Na dysku przechowywać można do 10 GB dowolnych danych takich jak pliki muzyczne, video, filmy, zdjecia i dokumenty itp. Pliki można także współdzielić z innymi.

Usługa Yandex.Disk jest zintegrowana z kontem poczty elektronicznej Yandex.Mail. Wszystkie załączniki z korespondencji Yandex.Mail zapisywane są automatycznie na dysku Yandex.Disk. W przyszłości dysk ma być zintegrowany także z innymi usługami oferowanymi przez wyszukiwarkę Yandex.

Yandex.Disk znajduje się na razie w wersji testowej beta. Dostępny jest w wersji po rosyjsku, jednakże z czasem ma być dostępna także wersja po angielsku.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

FederacjaRosyjska.pl na serwisach społecznościowych: