FederacjaRosyjska.pl > Yandex kupuje mapy od NAVTEQ

2012-01-24 Yandex kupuje mapy od NAVTEQ

Największa w Rosji wyszukiwarka internetowa Yandex kupuje licencje na mapy od NAVTEQ, firmy dostarczającej mapy do nawigacji samochodowych.

Cyfrowe mapy używane będą do rozwoju usługi Yandex.Maps. Firma NAVTEQ dostarczy map całego świata, w szczególności zaś szczegółowych map Europy, Północnej Ameryki, Australi oraz krajów rozwiniętych w Azji. Zawierają one drogi, układy ulic i budynki.

Mapy użyte zostaną zarówno w internetowej usłudze mapowej dostepnej przez przeglądarkę internetową oraz w wersji mobilnej na telefony komórkowe.

Dodatkowo, dzięki udostępnieniu Yandex.Maps API, webmasterzy i programiści będą mogli zintegrować je z własnymi stronami lub oprogramowaniem.

Yandex już wcześniej kupował mapy (Turcji) od NAVTEQ do tureckiej wersji usługi yandex.com.tr.

NAVTEQ jest jednym z wielu dostawców informacji geograficznej. Latem 2010 roku Yandex zakupił GIS Technologies i rozpoczął tworzenie map wielu lokalizacji w Rosji. W efekcie obecnie Yandex oferuje mapy 270 miast w Rosji, Kazachstanie, Białorusi i na Ukrainie.