FederacjaRosyjska.pl > Yandex idzie na amerykańską giełdę

2011-05-10 Yandex idzie na amerykańską giełdę

Czołowa rosyjska wyszukiwarka internetowa Yandex wybiera się na giełdę w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze notowanie firmy Yandex na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku planowane jest na 23 maja 2011 roku. Symbolem spółki ma być YNDX.

Wartość firmy Yandex szacowana jeate przez banki emisyjne na 4,5-4,9 mld euro.

Dzięki wejściu na giełdę firma chce pozyskać kapitał na inwestycje w wysokości około 800 mln euro.

Według informacji własnych podawanych przez rosyjską wyszukiwarkę w 2010 roku posiadała ona aż 64% udziału w ogólnej liczbie wyszukiwań w Rosji, czyli jest grubo przez amerykańskim Google.

Warto wspomnieć, że Yandex obok Federacji Rosyjskiej jest także aktywny na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.