FederacjaRosyjska.pl > Samara, Kazań i Niżny Nowogród w siatce połączeń Finnair

2014-06-09 Samara, Kazań i Niżny Nowogród w siatce połączeń Finnair

W sezonie letnim 2014 fińskie linie lotnicze Finnair uruchomią loty do Samary, Kazania i Niżnego Nowogrodu - trzech słynnych historycznych ośrodków regionalnych nad rzeką Wołgą w Federacji Rosyjskiej.

25 lipca 2014 roku fiński przewoźnik włączy w swoją siatkę połączeń lotnisko w Niżnym Nowogrodzie (GOJ), 7 sierpnia lotnisko w Samarze (KUF), a 18 sierpnia lotnisko w Kazaniu (KZN).

Na trasach operować będzie Embraer 190 (grafika: Finnair)

Loty do tych miast będą się odbywać 3 razy w tygodniu.

"Otwarcie połączeń na nowych trasach i duża częstotliwość lotów pozwoli zaspokoić rosnący popyt na podróże lotnicze z Rosji do Finlandii, ale także do innych krajów. Stanie się to łatwiejsze dzięki rozbudowanej sieci połączeń europejskich Finnaira oraz sprawnie funkcjonującemu węzłowi lotniczemu w Helsinkach. Do wszystkich trzech miast można bez problemu dotrzeć z Warszawy. Mamy nadzieję, że możliwość skorzystania z połączeń na nowych trasach skłoni polskich i innych europejskich podróżujących do odkrywania tych trzech historycznych miast nad Wołgą, które stają się coraz bardziej znaczącymi ośrodkami biznesowymi." - powiedział Juhani Nuoramo, dyrektor sprzedaży Finnaira na Europę Wschodnią.

Niżny Nowogród, którego liczba mieszkańców to 1,2 miliona, jest zyskującym na znaczeniu centrum technologii informatycznych i centrum administracyjnym Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego.

Kazań, który zamieszkuje 1,1 miliona ludzi, jest wieloetniczną stolicą Republiki Tatarstanu i światowym centrum tatarskiej kultury muzułmańskiej.

Samara, którą zamieszkuje także 1,1 miliona ludzi, jest głównym ośrodkiem przemysłowym w południowej Rosji przede wszystkim ze względu na rozwinięty przemysł lotniczy i kosmonautyczny oraz znajdujący się tam Uniwersytet Lotnictwa i Kosmonautyki.

Finnair oferuje także loty do innych rosyjskich miast - do Petersburga dwa razy dziennie, do Moskwy (na lotnisko Szeremietiewo) 9 razy w tygodniu i do Jekaterynburga cztery razy w tygodniu. Wraz z linią lotniczą S7 - partnerem z sojuszu lotniczego oneworld, Finnair oferuje także wspólną obsługę połączeń lotniczych do Moskwy (na lotnisko Domodedowo) oraz połączeń przez Moskwę do Kazania, Nowosybirska, Rostowa nad Donem, Ufy i Jekaterynburga.

Na trasach do Samary, Kazania i Niżnego Nowogrodu latają samoloty Embraer 190, obsługiwane na zlecenie Finnaira przez Flybe Finland.