FederacjaRosyjska.pl > Pasy odpraw dla Małego Ruchu Granicznego w Gronowie i Gołdapi

2014-05-12 Pasy odpraw dla Małego Ruchu Granicznego w Gronowie i Gołdapi

Od 12 maja 2014 roku na drogowych przejściach granicznych w Gronowie i Gołdapi działają wydzielone pasy odpraw dla Małego Ruchu Granicznego (MRG).

Pasy MRG przeznaczone są dla lokalnych podróżnych przekraczających granicę państwową na podstawie międzynarodowej umowy o Małym Ruchu Granicznym (MRG) pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską.

Pasy MRG, po jednym na kierunku wjazdowym i wyjazdowym z RP, są oznaczone tablicami z napisem MRG.

Wcześniej podobne pasy ruchu sprawdzono w Grzechotkach, na największym polski-rosyjskim przejściu granicznym. Rozwiązanie to zostało dobrze przyjęte przez podróżnych.

Pasy nie zmienia nic w funkcjonowaniu zasad Małego Ruchu Granicznego (MRG). Służą przede wszystkim upłynnieniu ruchu granicznego między Polską i Obwodem Kaliningradzkim.