FederacjaRosyjska.pl > Nowe tanie rosyjskie line lotnicze Dobrolet rozpoczęły loty od Krymu

2014-06-10 Nowe tanie rosyjskie line lotnicze Dobrolet rozpoczęły loty od Krymu

Należące do Aerofłotu nowe tanie linie lotnicze Dobrolet rozpoczęły loty. Pierwszy lot tego przewoźnika odbył się na Krym.

Pierwszy lot na trasie Moskwa Szeremietiewo (SVO) - Symferopol (SIP), inagurujący działanie przewoźnika, miał wydźwięk polityczny. Pierwotnie bowiem inaguracja odbyć się miała na trasie Moskwa Szeremietiewo (SVO) - Petersburg (LED). Petersburg zmieniono jednak na Symferopol, stolicę przyłączonego w marcu 2014 roku do Rosji Krymu.

Siatka połączeń Dobroletu (grafika: Dobrolet)

"Inspekcji" samolotu przez pierwszym lotem na lotnisku Moskwa Szeremietiewo (SVO) dokonał sam Dmitrij Miedwiediew.

Bilety lotnicze na Krym przewoźnik rozpoczął sprzedawać w połowie maja zaczynając od najtańszej puli biletów około 60 dolarów w jedną stronę.

Aerofłot założył linię lotniczą Dobrolet w październiku 2013 roku. W połowie kwietnia 2014 roku Dobrolot odebrał pierwszego Boeinga 737-800NG (VQ-BTS), pierwszą z ośmiu maszyn tego typu jakie mają znaleźć się jeszcze w 2014 roku we flocie nowego przewoźnika. Swoją nazwę Dobrolet spółka wywodzi od nazwy założonej w 1923 roku spółki akcyjnej, która była poprzednikiem dzisiejszego Aeroflotu.

Boeing 737-800 w barwach Dobroletu (grafika: Dobrolet)

Na uruchomionej trasie między stolicą Rosji i stolicą Krymu odbywać się ma docelowo do czterech lotów dziennie.

Do końca 2014 roku przewoźnik ten chce przetransportować 200 tys. pasażerów. Do 2018 roku siatka połączeń obejmować przewoźnika ma 45 miasta w Rosji oraz m.in. na Ukrainie, Łotwie, Azerbejdżanie i Armenii.

Dobrolot oferuje bilety lotnicze, które są od 20 do 50 procent tańsze niż regularnych przewoźników.