FederacjaRosyjska.pl > Niesamowite zdjęcie Moskwy nocą wykonane ze stacji kosmicznej

2013-09-27 Niesamowite zdjęcie Moskwy nocą wykonane ze stacji kosmicznej

To niezwykłe nocne zdjęcie Moskwy zostało wykonane z pokładu krążącej wokół Ziemi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Prezentowane zdjęcie Moskwy, największego miasta Europy, wykonane zostało 28 marca 2012 roku z wysokości 385 km nad Ziemią. Po lewej stronie zdjęcia widoczny jest panel słoneczny dostarczający stacji orbitalnej energii elektrycznej. Dalej widoczna jest zorza polarna oraz światło wschodzącego Słońca.

Moskwa (grafika: NASA)