FederacjaRosyjska.pl > Największe samoloty pasażerskie Airbus A380 trafią do Rosji

2012-06-21 Największe samoloty pasażerskie Airbus A380 trafią do Rosji

Linie lotnicze Transaero, drugie co do wielkości po Aeroflocie linie lotnicze Rosji, sfinalizowały umowę zakupu 4 samolotów Airbus A380.

Umowa została podpisana podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu. Kontrakt jest wynikiem porozumienia podpisanego w październiku 2011 roku. Zakup będzie finansowany przez VEB Leasing.

Transaero jest pierwszym klientem Airbusa, kupującym największe na świecie samoloty pasażerskie Airbus A380 w Rosji, na terenie WNP i we Wschodniej Europie. Rosyjski przewoźnik planuje eksploatować samoloty A380 do obsługi rejsów dalekodystansowych w ramach gęstej sieci połączeń z Moskwy.

Wizualizacja samolotu Airbus A380 w barwach Transaero (grafika: Airbus)

Kabiny pasażerskie zamówionych A380 będą miały konfigurację trzyklasową i pomieszczą na pokładzie około 700 pasażerów. Wkrótce Transaero podejmie decyzję co do wyboru typu silnika.

"Nasze linie, kładące nacisk na innowacyjność, będą pierwszymi w Rosji, których flota wzbogaci się o największy samolot pasażerski świata. Jestem przekonana, że eksploatacja A380 będzie stymulowała rozwój transporu lotniczego w Rosji, a w szczególności infrastrukturę naziemną. Ponadto nasi pasażerowie spotkają się z nową jakością podróży lotniczych, którą reprezentuje model A380 wyróżniający się przestronną i wygodną podczas dalekich podróży kabiną." - powiedziała Olga Pleshakova, prezes linii Transaero.

Linie lotnicze Transaero Airlines rozpoczęły działalność w 1991 roku i obecnie obsługują ponad 130 połączeń na świecie.