FederacjaRosyjska.pl > Na trasie Moskwa - Kaliningrad pociągi mają przyśpieszyć

2013-07-09 Na trasie Moskwa - Kaliningrad pociągi mają przyśpieszyć

Czas przejazdu pociągów na trasie Kaliningrad - Wilno - Mińsk - Moskwa ma ulec skróceniu - chcą przewoźnicy kolejowi z Białorusi, Litwy i Rosji.

Dworzec kolejowy w Kaliningradzie (grafika: Wiki)

Przedstawiciele z 3 tych krajów spotkali się w Kłajpedzie i w Kaliningradzie by omówić sposoby skrócenia czasu podróży oraz perspektywy współpracy w zakresie rozwoju międzynarodowego transportu ładunków i pasażerów na tej trasie. Trasa ta przebiegająca przez terytorium Białorusi i Liwy łączyć Rosję z jej "odłączoną" częścią Obwodem Kaliningradzkim. Poprawa czasu przejazdu wymagać będzie rozwoju infrastruktury i poprawienia utrzymania trasy oraz optymalizacji na niej ruchu kolejowego.

W maju 2013 roku udało się już skrócić czas przejazdu na trasie Moskwa - Kaliningrad. Pociągi przyśpieszyły na tej trasie o czas od 30 min do 1 godziny 15 minut.