FederacjaRosyjska.pl > Już wkrótce poznamy miasta-gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji

2012-09-26 Już wkrótce poznamy miasta-gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji

Już w sobotę 29 września 2012 roku poznamy miasta gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji (FIFA World Cup).

Zostaną one ogłaszane na żywo na kanale pierwszym rosyjskiej stacji (godz. 21:20 moskiewskiego czasu lokalnego).

Logo 2018 FIFA World Cup

Ceremonię otworzy prezydent FIFA Joseph S. Blatter oraz rosyjski minister sportu Witalij Mutko. Wśród gości będa rosyjskie ikony sportu, gwiazdy piłki nożnej i wybitni artyści.

"Każde kandydujące miasto pracowało ciężko i z wielką pasją, aby powitać największe wydarzenie sportowe świata w Rosji po raz pierwszy." - powiedział Witalij Mutko.

Każde kandydujące miasto będzie miało połączenie na żywo. Wraz z ich wyborem można powiedzieć, że startować będą oficjalne przygotowania.

Trzynaście miast kandydujących podzielono na grupy:

• grupa centralna: Moskwa,
  • grupa północna: Petersburg, Kaliningrad,
  • grupa Wołgi: Jarosław, Niżny Nowogród, Kazań, Samara, Sarańsk, Wołgograd,
  • grupa południowa: Rostów nad Donem, Soczi, Krasnodar,
  • pozostałe: Jekaterynburg.

Przypomnijmy, że w 2010 roku w rywalizacji o prawo organizacji mistrzostw świata Federacja Rosyjska pokonała kandydatury Anglii oraz wspólne kandydatury Hiszpanii z Portugalią oraz Belgii z Holandią.