FederacjaRosyjska.pl > Flixbus uruchamia autobusy Gdańsk - Kaliningrad

2019-11-01 Flixbus uruchamia autobusy Gdańsk - Kaliningrad

Flixbus wchodzi do Rosji. Pierwszym połączeniem autobusowym firmy jest Gdańsk - Kaliningrad.Niemiecki Flixbus wszedł do Rosji. Pierwszą trasą o ofercie jest Gdańsk - Kaliningrad.

Flixbus obecny jest w 30 krajach na świecie (grafika: Yann, Wikipedia (CC))

Linia autobusowa Gdańsk - Kaliningrad została uruchomiona 1 listopada 2019 roku. Na trasie autobusy kursują cztery razy dziennie w każdą stronę. Czas przejazdu to niecałe 4 godziny.

Przewozy wykonują dokładniej PKS Gdańsk oraz Zelenogradsk-Trans z Rosji. W tym przypadku rozpoznać je można po zielonych naklejkach i tablicach "We współpracy z FlixBus". Flixbus bowiem nie ma własnych autobusów i nie zatrudnia własnych kierowców. Firma współpracuje partnersko z lokalnymi firmami autobusowymi sprzedajac bilety autobusowe na wspólnej platformie online.

Przebieg trasy K1299:

• Gdańsk
  • lotnisko Gdańsk Rębiechowo (GDN)
  • Elbląg
  • Braniewo