FederacjaRosyjska.pl > Bydgoska PESA z pierwszym tramwajem w Kaliningradzie

2013-01-16 Bydgoska PESA z pierwszym tramwajem w Kaliningradzie

Po ulicach Kaliningradu, stolicy graniczącego z Polską rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego, odbył się pierwszy oficjalny przejazd tramwajem firmy PESA z Bydgoszczy.

PESA Swing to przegubowy, niskopodłogowy tramwaj produkowany od 2009 przez PESA w Bydgoszczy.

(grafika: MSZ)

Przed wyjazdem tramwaj PESA Swing dla Kaliningradu został zaprezentowany najpierw w Toruniu i w Bydgoszczy. Miasta te posiadają, podobnie do Kaliningradu, torowiska o rozstawie szyn wynoszącym 1000 mm (tzw. rozstaw metrowy).

(grafika: MSZ)

Kaliningrad jest pierwszym miastem W Rosji, gdzie użytkowane będą tramwaje PESA Swing.