FederacjaRosyjska.pl > BlaBlaCar przejmuje rosyjskiego konkurenta BeepCar

2018-09-01 BlaBlaCar przejmuje rosyjskiego konkurenta BeepCar

Największy na świecie serwis wspólnych przejazdów BlaBlaCar przejmuje rosyjskiego odpowiednika BeepCar.

Powstały we Francji BlaBlaCar to wszedł na rynek rosyjski w lutym 2014 roku i szybko stał się największą usługą carpoolingową. Rosja jest największym rynkiem BlaBlaCar z ponad 15 mln członków z globalnej społeczności platformy liczącej 65 mln osób.

Od 1 września 2018 roku ruch BeepCar jest przekierowany do BlaBlaCar

BeepCar to rosyjska platforma carpoolingowa uruchomiona w 2017 roku przez grupę Mail.Ru, największy koncern internetowy w Rosji. Także BeepCar odnotował silne wzrosty. W Rosji mobilną aplikację BeepCar zainstalowało ponad 5 mln osób (połowa 2018 roku).