FederacjaRosyjska.pl > Bezpłatny translator rosyjsko-polski na iPhone

2012-12-11 Bezpłatny translator rosyjsko-polski na iPhone

Rosyjska firma Yandex, znana ze swojej wyszukiwarki internetowej popularniejszej w Rosji od Google, udostępniła mobilnego translatora Yandex.Translate. Obsługuje on także język polski.

Mobilna aplikacja Yandex.Translate przeznaczona na telefony komórkowe iPhone i tablety iPad pozwala na tłumaczenia między rosyjskim i głównymi językami europejskimi zarówno pojedynczych słów i zdań jak i całych tekstów oraz dokumentów.

W przypadku tłumaczenia pojedynczego słowa program wyświetla nie tylko jego tłumaczenie, ale również definicję i przykłady jego użycia.

Program automatycznie rozpoznaje język i automatycznie tłumaczy wykorzystując do tego silnik internetowego translatora będącego częścią portalu Yandex. Dlatego do jego działania wymagane jest połączenie z Internetem.

Program pozwala na tłumaczenie między rosyjskim a 8 innymi językami: polskim, angielskim, ukraińskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i tureckim.

Program Yandex.Translate jest dostępny bezpłatnie w Apple AppStore.