FederacjaRosyjska.pl > Autogaz będzie w Polsce droższy - Rosja podwyższa cła

2012-09-27 Autogaz będzie w Polsce droższy - Rosja podwyższa cła

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla polskich kierowców. Autogaz będzie w Polsce droższy nawet o 40 gr na litrze. Powód? Federacja Rosyjska podwyższa cła.

We wtorek 25 września 2012 roku rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret podwyższający obowiązujące cła na gaz. Cła wzrosły z poziomu 76,2 aż do 172,5 dolarów za tonę gazu.

Podwyżka ceł dla importerów niestety będzie miała swoje odbicie w cenie. Szacuje się, że cena gazu LPG wzrośnie nawet o 40 groszy na litrze. Dla przykładu jeśli teraz gaz LPG kupujemy za ok. 2,75 zł za litr to już wkrótce będzie trzeba za niego zapłacić około 3,15 zł za litr.

Małym pocieszeniem jest to, że cena ma rosnąć stopniowo, od października do grudnia 2012 roku.