FederacjaRosyjska.pl > Aeroflot zawiesza loty do Syrii

2012-07-26 Aeroflot zawiesza loty do Syrii

Rosyjskie linie lotnicze Aeroflot wstrzymują wykonywanie lotów do Damaszku, stolicy Syrii.

Loty na trasie Moskwa - Damaszek zostaną wstrzymane przez Aeroflot od 6 sierpnia 2012 roku. Jako powód podawany przez państwowego rosyjskiego przewoźnika są względy finansowe wynikające z załamania się popytu na to połączenie.

W Syrii od kilkunastu miesięcy trwa wojna domowa walki między rządową armią i powstańcami będącymi przeciwnikami rządu. Rosja jest jednym z niewielu krajów, które mają kompletne przedstawicielstwo dyplomatyczne w Syrii oraz uznają przywództwo prezydenta Baszara al-Assada. Państwowy Aeroflot jest jednym z ostatnich przewoźników, którzy zawieszają loty do Syrii. Większość innych linii lotniczych już wcześniej wstrzymała loty do tego kraju uznając je za zbyt niebezpieczne.