FederacjaRosyjska.pl > Aeroflot uruchamia loty z Krakowa do Moskwy

2012-04-27 Aeroflot uruchamia loty z Krakowa do Moskwy

Rosyjskie linie lotnicze Aeroflot rozpoczęły dzisiaj regularne loty z Krakowa do Moskwy.

Loty na trasie Kraków Balice (KRK) - Moskwa Szeremietiewo (SVO) odbywają się 4 razy w tygodniu - we wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Na trasie operują rosyjskiej konstrukcji - odrzutowe samoloty pasażerskie Suchoj Superjet 100.

"Wszyscy przyzwyczailiśmy się już, że w takich miejscowościach jak Kraków, Wieliczka czy Zakopane coraz częściej słychać język rosyjski. Mam nadzieję, że teraz, dzięki połączeniu lotniczemu do Moskwy, słyszeć go będziemy stale, że rosyjscy turyści będą odwiedzać Kraków i Małopolskę przez cały rok. Poza tym, zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, a jak wiadomo reprezentacja Rosji gra w Polsce, jest więc szansa, że rosyjscy kibice zechcą przyjechać do Krakowa - dzięki nowemu połączeniu będzie to o wiele łatwiejsze." - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa.

"Cieszy nas, że po wieloletnich zabiegach mieszkańcy Krakowa i Małopolski zyskują bezpośrednie połączenie do Moskwy. Nasze firmy prowadzą wiele inwestycji w Rosji i nowe połączenie będzie dla nich dużym ułatwieniem. Oferta Aeroflotu daje także duże możliwości lotów długodystansowych na kilka kontynentów." - powiedział Jan Pamuła, prezes krakowskiego lotniska.

Kraków stał się jednym z ośmiu nowych międzynarodowych punktów na mapie połączeń Aeroflotu, który w tym sezonie uruchamia również regularne rejsy do Stuttgartu, Wilna, Guangzhou, Odessy, Charkowa, Dniepropietrowska i Doniecka.